Mníchovská prokuratúra začala vyšetrovať niekoľko osôb zo spoločnosti Wirecard pre podozrenie z prania špinavých peňazí. To znamená, že prokuratúra rozšírila vyšetrovanie finančnej a technologickej spoločnosti o ďalšiu kauzu. Doteraz vyšetrovala firmu pre podozrenie z falšovania účtov a manipuláciu s trhom.

WA 21 archív Mníchov - Na archívnej snímke z 25. apríla 2019 je logo nemeckého spracovateľa platieb Wirecard v Mníchove. Akcie Wirecard zasiahnutého účtovným škandálom pokračovali v piatok ráno 19. júna 2020 v strmom poklese. Kurz akcie krátko po začiatku obchodovania padol o vyše 21 % na 31,35 eura. Wirecard bol kedysi hviezdou medzi novými európskymi technologickými firmami. FOTO TASR/AP 

FILE - In this  Thursday, April 25, 2019 file photo the logo of financial services company wirecard is pi
Neprehliadnite

Zadlžený Wirecard má veľké pracovisko aj v Košiciach. Zamestnanci sú v neistote

„V súčasnosti vyšetrujeme podozrenia z prania peňazí," potvrdila informácie médií hovorkyňa úradu mníchovskej prokuratúry. Dôvodom bolo niekoľko trestných oznámení v minulom aj tomto roku.

Spoločnosť Wirecard požiadala koncom júna súd o ochranu pred veriteľmi. Urobila tak v reakcii na zistenie finančnej diery v jej účtovníctve vo výške takmer 2 miliardy eur. Dlhy firmy voči veriteľom dosiahli viac než 3,5 miliardy eur. Neskôr sa v rámci vyšetrovania spoločnosti Wirecard uskutočnilo viacero razií v Nemecku a v Rakúsku a najnovšie aj v Írsku. Ako informoval denník The Irish Times, polícia v Dubline prehľadala priestory spoločnosti na žiadosť nemeckých úradov.