„Chcem byť prezidentom všetkých obyvateľov Slovenska, všetkých krajov,“ uviedol na tlačovej besede, kde zároveň predstavil aj šesť členov petičného výboru, medzi ktorými je aj jeho manželka Zuzana. Na podanie kandidatúry musí získať 15-tisíc podpisov.

„Do kampane investujem presne toľko, koľko dovoľuje zákon. Maximálna suma je 500-tisíc eur pre kandidáta. Začali sme s pomerne intenzívnou kampaňou, ktorú zúčtujeme na konci kampane presne tak, ako to vyžaduje zákon,“ uviedol R. Mistrík na otázku o financovaní kampane.

Prispeje mu Eset, spoluzakladal SaS

Zo svojich súkromných financií chce použiť 450-tisíc a sumou 50-tisíc eur mu prispeje Richard Marko zo spoločnosti Eset. Robert Mistrík sa narodil 13. augusta 1966 v Banskej Bystrici. Je chemik, vedec a podnikateľ.

V roku 2009 ako člen prípravného výboru spoluzakladal politickú stranu Sloboda a Solidarita, ktorej členom bol do roku 2012. Minulý rok kriticky vystúpil proti praktikám pri prideľovaní eurofondov na vedu. Bol členom tímu, ktorý vyvrátil podozrenia z dopingu olympionika Mateja Tótha.

V januári 2018 mu prezident SR Andrej Kiska udelil Pribinov kríž I. triedy za zásluhy o rozvoj slovenskej vedy. Prezidentské voľby budú na jar budúceho roka, pravdepodobne v marci. Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019.

Bugár, Čaputová, aj Fegyveres

Okrem kandidatúry Roberta Mistríka postaví do súboja o post prezidenta Most-Híd svojho predsedu Bélu Bugára a mimoparlamentné Progresívne Slovensko advokátku Zuzanu Čaputovú.

Vládne strany Smer aj SNS avizovali, že budú mať svojho kandidáta, zatiaľ však nie je známe, kto ním bude. Spomedzi parlamentných strán budú mať svojho kandidáta aj Sme rodina, a to Milana Krajniaka a ĽSNS Mariana Kotlebu.

Záujem kandidovať na post prezidenta ohlásila Bohumila Tauchmannová Záborská, Radovan Znášik, Juraj Zábojník, Eduard Chmelár, predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec, Oskar Fegyveres a bývalý predseda NR SR František Mikloško. Záujemca musí získať 15 podpisov poslancov NR SR alebo 15-tisíc podpisov občanov.