Ministerstvo zdravotníctva v pondelok uvoľnilo tisícky nových termínov na očkovanie proti koronavírusu po celom Slovensku. Stránka obsahujúca registračný formulár však opäť kolabovala, čo muselo u mnohých vyvolať frustráciu a hnev, keďže v tomto prípade ide naozaj o rýchlosť a najmä šťastie, aby príbuzní či známi mohli seniorov prihlásiť. 

Marek Krajčí
Neprehliadnite

Krajčího zlyhania sa stupňujú, registráciu na očkovanie sprevádzal chaos, mnohí nemali šancu

S negatívnymi skúsenosťami z víkendového online registrovania sa v pondelok podelila aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej sa nepodarilo zaregistrovať jej mamu. Jednoducho to nestihla. Na sociálnej sieti zas rezonoval príspevok Jána Suchala zo Slovensko.Digital, ktorý už pred mesiacom ponúkal riešenia, ako webstránku optimalizovať.

Dnes poskytol vyjadrenie, v ktorom občianske združenie Slovensko.Digital považuje registráciu na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 cez aktuálny formulár na korona.gov.sk za nezvládnutú. Ministerstvu zdravotníctva a Národnému centru zdravotníckych informácií (NCZI) preto ponúka pomoc pri návrhu, implementácii a testovaní novej služby. „Proces treba postaviť na jednorazovej registrácii, kde sa človek zaregistruje, vyplní preferované miesta očkovania (prípadne aj typ vakcíny a pod.) a následne dostane správu s termínom, keď bude na rade. Ak správu nepotvrdí, tak sa zaradí späť do poradovníka a nový termín dostane neskôr,“ priblížil Ján Suchal.