Ministerstvo obrany (MO) SR plánuje v tomto roku prerozdeliť na projekty mimovládnych organizácií 320- tisíc eur. O dotáciu môžu požiadať najneskôr do 31. marca 2021. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) v porovnaní s minulými rokmi navýšil poskytovanú sumu. „Verím, že o žiadateľov nebude núdza a vďaka prerozdeleniu týchto finančných prostriedkov prispejeme k napĺňaniu jedného z našich cieľov - vzbudzovaniu záujmu a zvyšovanie informovanosti o témach, ktorými každodenne žije náš rezort," uviedol. Doplnil, že o dotáciu sa môžu uchádzať občianske združenia, nadácie, neinvestičné fondy a neziskové organizácie zaslaním písomnej žiadosti.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky sa pripojili k výzve ministerstva zdravotníctva  a otvorili pre verejnosť 18 odberných miest v pracovných dňoch od 10.00 do 18.00 h. Občania sa môžu na týchto odberných miestach bezplatne otestovať antigénovými testami. Na snímke registrácia na odbernom  mieste 21. mechanizovaného práporu Trebišov - Kpt. Nálepku 1 v Trebišove 15. decembra 2020. FOTO TASR - Roman Hanc
Neprehliadnite

Ministerstvo obrany eviduje už desiatky žiadostí o vyčlenenie vojakov na pomoc pri testovaní

Rezort obrany plánuje podporiť projekty zamerané na vzdelávacie aktivity, branno-športové, kultúrne, spoločenské a športové podujatia, ktoré podporujú výchovu občanov SR k vlastenectvu, informovanie verejnosti o NATO a Európskej únii, prípravu občanov na obranu SR a prezentáciu Ozbrojených síl SR. „Rovnako môže byť zámerom projektov aj podpora kultúrnych, duchovných a sociálnych potrieb profesionálnych vojakov, vojakov v zálohe a vojnových veteránov či podpora vrcholového a výkonnostného športu a starostlivosť o športové talenty," priblížila hovorkyňa.

Mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o dotáciu tiež s projektmi, ktoré budú nápomocné pri procese personálneho doplňovania Ozbrojených síl SR, ochrane a rozvoji historického a kultúrneho dedičstva so zameraním na vojenské dejiny. Dotáciu je možné poskytnúť aj na úhradu nákladov, ktoré súvisia s účasťou na aktivitách organizovaných medzinárodnými organizáciami odborne zameranými na ozbrojené sily vrátane členského príspevku. Pre lepšie nasmerovanie žiadateľov o poskytnutie dotácie stanovil rezort obrany 15 nezáväzných prioritných oblastí. Podrobné informácie sú zverejnené na webovom sídle MO SR.