Ministerstvo obrany (MO) SR v súčasnosti eviduje už desiatky žiadostí o vyčlenenie profesionálnych vojakov na pomoc pri testovaní na Covid-19. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

O pomoc pri testovaní na prítomnosť ochorenia Covid-19 môžu v zmysle platnej legislatívy požiadať cestou okresných úradov subjekty organizujúce takéto testovanie," priblížila hovorkyňa. Doplnila, že vyčlenenie príslušníkov Ozbrojených síl SR je v zmysle platného mandátu a na základe požiadaviek riešené v súčinnosti s Koordinačným centrom Ministerstva zdravotníctva SR.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky sa pripojili k výzve ministerstva zdravotníctva  a otvorili pre verejnosť 18 odberných miest v pracovných dňoch od 10.00 do 18.00 h. Občania sa môžu na týchto odberných miestach bezplatne otestovať antigénovými testami. Na snímke vystavovanie certifikátov po výsledkoch antigénového testu na odbernom  mieste 21. mechanizovaného práporu Trebišov - Kpt. Nálepku 1 v Trebišove 15. decembra 2020. FOTO TASR - Roman Hanc
Neprehliadnite

Vláda schválila vyčlenenie do 5-tisíc vojakov na pomoc s testovaním do 30. júna

V pondelok bolo pri testovaní nasadených 116 príslušníkov Ozbrojených síl SR v mobilných odberových miestach, cez víkend ich bolo nasadených 228.

Vláda cez víkend schválila uznesenie o vyčlenení do 5000 príslušníkov Ozbrojených síl SR na potreby testovania obyvateľov SR.