Ministerstvo kultúry (MK) SR sa chystá šetriť na mzdách i výdavkoch na tovary a služby. V súvislosti s ohláseným kresaním nákladov v jednotlivých rezortoch o tom TASR informoval hovorca MK SR Matúš Bystriansky.

Pripomenul, že v júli v súlade s rozpočtovými pravidlami oznámilo Ministerstvo financií (MF) SR návrh limitov príjmov a výdavkov kapitoly MK SR na roky 2021 až 2023. Návrh zohľadňuje schválené programové vyhlásenie vlády.

V súlade s vyššie uvedeným zníženie disponibilných zdrojov bude premietnuté do návrhu rozpočtu MK SR v oblasti mzdových výdavkov, tovarov a služieb," uviedol Bystriansky. Na detailnom návrhu rozpočtu MK sa v súčasnosti pracuje. 

Na snímke nápis na budove, v ktorej sídli Ministerstvo zdravotníctva SR na Limbovej ulici v Bratislave 13. júla 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ministerstvo Zdravotníctva sa zaviazalo šetriť financie, analyzuje organizačnú štruktúru

Minister financií Eduard Heger (OĽANO) priblížil, že úspory by mali byť rádovo v stovkách miliónov eur. „V programe stability sme zadefinovali, že je potrebné konsolidovať. Potrebujeme sa dohodnúť, čo konkrétne bude súčasťou konsolidácie, ale jasne sme povedali, že začneme tým, že štát bude šetriť na sebe," povedal Heger.