Ministerstvo financií (MF) SR vysúťažilo nové IT služby so zľavou takmer 57 percent voči cenníkovým cenám. Ide konkrétne o licencie, hardvér, nové produkty firmy Oracle a rovnako podporu k nim na ďalšie obdobie. Naďalej sa tak ministerstvu financií darí udržiavať vysoko nadštandardnú efektívnosť pri verejných obstarávaniach v IT. Informoval o tom tlačový odbor MF SR.

Z pôvodných vyše sedem miliónov eur (7 224 518,25 eura), čo bola suma, za ktorú sa tieto produkty bežne nakupovali, ministerstvo financií zaplatí niečo vyše tri miliónov eur (3 137 278,4 eura). Ako dodalo MF, ide tak o historicky najvyššiu zľavu v štátnej správe na Slovensku v nákupe spomínaných IT služieb.

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave
Neprehliadnite

Ministerstvo financií uvoľnilo 15 a pol milióna eur pre vysoké školy

Ministerstvo financií to dosiahlo férovejším a zodpovednejším prístupom s dôrazom na efektívne čerpanie verejných financií. Vďaka tomu tak IT databázy, na ktorých funguje ministerstvo financií, ale aj Finančná správa SR, Štátna pokladnica, NASES, NDS a ďalšie významné štátne inštitúcie budú aktuálne a zabezpečené.

„Je to z nášho pohľadu veľký krok vpred, ktorý sa nám podaril vďaka náročným rokovaniam s dodávateľmi, ale aj vďaka novému prístupu MF SR k IT tendrom," povedal generálny riaditeľ sekcie IT MF SR Vladimír Bednár. Najnovšia úspora však nie je jediná, ktorá sa ministerstvu financií v poslednom období podarila. Počas uplynulých mesiacov MF SR na ďalších IT službách pre štát ušetrilo už viac ako 45 miliónov eur.