Ministerstvo financií Slovenskej republiky (MF SR) reagovalo na kritiku politickej strany Smer-SD ohľadne údajne neprimerane vysokých odmien

„Je poľutovaniahodné, že strana Smer-SD, ktorá má za sebou dlhé roky účasti vo vládach, sa znížila na takúto diskreditáciu ľudí, ktorí dlhodobo pracujú pre štát a ich práca má vysokú odbornú úroveň. Konkrétne v prípade ministerstva financií ide o odborníkov, ktorí v ostatnom roku riešili dôsledky pandémie a pracovali na pláne obnovy. So svojimi tímami podávali mimoriadne výkony - často po pracovnej dobe či počas víkendov.

Na snímke poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD) počas 16. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky, 20. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Ak prezidentka vymenuje Matoviča za ministra financií, Smer napíše ministrom EÚ

Pripomíname, že títo pracovníci nie sú politickí nominanti, ale sú to zamestnanci, ktorí pôsobili v rezorte financií aj za vlád Smeru-SD. Zároveň platí, že ide o súčet odmien za celý kalendárny rok a nejde teda o nijaký darček k Vianociam. Omylom je spájať v jednom prípade odstupné s odmenou zamestnanca, ktorý z ministerstva financií odišiel.

Navyše, považujeme za dôležité, aby zvlášť v ťažkých časoch, keď vláda potrebuje robiť rozhodnutia na základe presných dát, pracovali v štátnej správe vrátane ministerstva financií naslovovzatí odborníci. A tí, prirodzene, musia byť náležite ohodnotení, lebo v opačnom prípade je pre nich lákavé odísť pracovať do súkromného sektora." TASR o tom informoval Róbert Buček z tlačového odboru Ministerstva financií SR.