Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) uistil, že prípad šikany z Miloslavova bude vyšetrený. Konanie polície preverí aj Úrad inšpekčnej služby (ÚIS). Zaoberať sa má obdobím celých dvoch rokov, vzhľadom na informácie, že podnety o podobných incidentoch existovali skôr.

Minister o tom informoval po utorkovom Výbore Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorom o prípade informoval aj viceprezident Policajného zboru (PZ) Branko Kišš (na snímke vpravo) a riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Viliam Adamec.

Nič nezametú pod koberec

„V žiadnom prípade nebude tento prípad zametený pod koberec, ani to, že rodinný príslušník jednej z aktérok je príslušníkom PZ, nemá žiadny vplyv na vyšetrovanie,“ deklaroval Mikulec. Myslí si, že prípad bude v dohľadnej dobe uzavretý.

Objekt, v ktorom k udalosti došlo, má byť zabezpečený tak, aby sa v ňom mládež nemohla stretávať. Podotkol, že pri prevencii šikany zohráva úlohu aj ministerstvo práce a rezort školstva.

Zatiaľ bez obvinení

Podľa krajského riaditeľa nebol zatiaľ nikto obvinený. Nemyslí si, že by policajti na mieste niečo zanedbali.

Prípad šikany 11-ročného dievčaťa vyvolal pobúrenie v celej krajine. Zaoberá sa ním bratislavská krajská polícia. Maloletú mali podľa medializovaných informácií napadnúť, opiť a vyzliecť 2. januára v Miloslavove kamaráti.

Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti. Podľa medializovaných informácií by takýto prípad nemal byť jediný a táto skupina už mala zaútočiť na deti aj v minulosti.

Trestné stíhanie v súvislosti s prípadom šikany z Miloslavova sa začalo ešte pred jeho medializáciou. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) na to upozornil po zasadnutí Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť. Za dôležité tiež považuje, že konanie miestnych policajtov v priebehu posledných dvoch rokov preverí Úrad inšpekčnej služby. Zapojenie inšpekcie ocenili aj opoziční poslanci.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec počas tlačovej konferencie na tému: Vedenie Policajného zboru po odchode Petra Kovaříka 9. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Mikulec chce za policajného prezidenta Hamrana. Prihlášku poslali dvaja kandidáti