Minister výstavby a regionálneho rozvoja Marian Janušek dnes doručil premiérovi Robertovi Ficovi list, v ktorom sa vzdal svojej funkcie.

"V krátkom čase, bol by som rád, keby to bola otázka naozaj iba hodín, došlo k vymenovaniu nového ministra, ktorého nominuje SNS," povedal R. Fico po rokovaní koaličnej rady.

Predseda SNS Ján Slota informoval, že novým ministrom by sa mal stať Januškov spolupracovník z ministerstva Igor Štefanov. Návrh doručí Slota premiérovi ešte dnes.

Minister výstavby sa vzdal svojej funkcie potom, čo ho k tomu 164543>vyzval premiér Robert Fico. Predseda vlády požiadal Januška o odstúpenie po oboznámení sa s výsledkami kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý prešetroval podozrenie z porušenia zákona pri tzv. nástenkovom tendri na ministerstve výstavby. Verejnú súťaž na poskytovanie služieb pri čerpaní eurofondov vyhrala firma blízka J. Slotovi.

Predseda úradu Béla Angyal konštatoval, že pri verejnej súťaži bol porušený zákon o verejnom obstarávaní. Zdôvodnil to tým, že ministerstvo v tendri neurčilo predpokladanú cenu zákazky, čo bolo potrebné pre zvolenie postupu obstarávania. Ako ďalej informoval, ministerstvo zároveň uzatvorilo zmluvu s vybraným uchádzačom v rozpore so súťažnými podkladmi.

Foto na titulke - SITA/Michal Burza