Mimoparlamentná strana Dobrá voľba zaniká, jej členovia sa môžu stať členmi strany Hlas-SD. Spojenie s Dobrou voľnou schválili na sobotnom sneme v Púchove delegáti snemu. Informoval o tom predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

„Dnes nastáva záverečná fáza procesu, po ktorom strana Dobrá voľba zanikne a jej členovia, ktorí budú chcieť, vstúpia do strany Hlas-SD. Tomáš Drucker už členom strany Hlas-SD je,“ povedal Pellegrini.

„Ponuka Petra Pellegriniho bola veľkorysá, ponuku nedal len mne, ale mnohým ľuďom zo strany Dobrá voľba. Zlúčenie jednomyseľne schválil aj snem strany Dobrá voľba. Teraz sa už musíme sústrediť len na to vyhrať voľby,“ povedal Tomáš Drucker.

Bývalí členovia Dobrej voľby sa podľa Pellegriniho objavia aj na kandidátke do septembrových parlamentných volieb.

„Môžem potvrdiť, že Drucker bude v prvej desiatke kandidátky. V prvej tridsiatke bude ešte jeden kandidát Dobrej voľby, v štyridsiatke ďalší. Celkovo by malo byť na kandidátke Hlasu-SD asi 12 ľudí z Dobrej voľby,“ uviedol Pellegrini.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke nezaradený poslanec Peter Pellegrini pred otvorením mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorá sa má venovať zdražovaniu potravín v Bratislave 2. mája 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Cieľom Hlasu je víťazstvo vo voľbách, strana je ochotná rokovať takmer s každým