Miliardár a šéf automobilky Tesla Elon Musk nebude členom správnej rady Twitteru. Na rovnomennej sociálnej sieti o tom informoval šéf spoločnosti Parag Agrawal. Musk minulý týždeň uviedol, že získal v Twitteri podiel 9,2 percenta, a stal sa tak jeho najväčším akcionárom.

Panika v Twitteri

Musk sa mal stať členom správnej rady v sobotu. Podľa dohody mal do roku 2024 zastávať funkciu riaditeľa. Po dobu, kedy by bol členom správnej rady, a 90 dní po ukončení členstva nesmel sám alebo v skupine vlastniť viac ako 14,9 percenta akcií Twitteru.

Ale „Elon sa ešte toho istého rána (v sobotu) podelil o to, že sa už nestane členom správnej rady", uviedol Agrawal. „Som presvedčený, že je to tak najlepšie. Vždy sme si vážili a budeme vážiť príspevky našich akcionárov, či už sú v správnej rade, alebo nie. Elon je naším najväčším akcionárom a my budeme aj naďalej otvorení jeho príspevkom," uviedol Agrawal.

Správa o Muskovom nástupe do správnej rady vyvolala u niektorých zamestnancov Twitteru paniku ohľadom toho, či bude naďalej na sociálnej sieti možné moderovať obsah, oznámili agentúre Reuters zdroje zo spoločnosti. Musk pred získaním významného podielu vo firme usporiadal na Twitteri anketu, v ktorej sa užívateľov pýtal, či sa domnievajú, že prevádzkovateľ dodržiava zásadu slobody prejavu.

Nová funkcia

Deň po tom, čo sa stal najväčším akcionárom, spustil ďalšiu anketu, v ktorej sa používateľov pýtal, či chcú tlačidlo na dodatočnú úpravu príspevkov. Na tejto dlho očakávanej editačnej funkcii platforma pracuje. V nasledujúcich mesiacoch ju má testovať vo svojej platenej službe Twitter Blue. Zatiaľ nie je jasné, či bude funkcia k dispozícii pre všetkých užívateľov, napísala agentúra AP.

Šéf Tesly sa tiež v ankete používateľov pýtal, či by sa sídlo Twitteru, kam po pandémii covidu-19 dochádza pracovať len málo ľudí, malo premeniť na útulok pre bezdomovcov. Jeho nápad podporil aj zakladateľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos, ktorý je po Muskovi druhým najbohatším človekom sveta.

V sobotu Musk navrhol zmeny v prémiovej predplatiteľskej službe Twitter Blue. Je pre zníženie ceny, zákaz reklamy a možnosť platiť službu v kryptomene dogecoin. V ten istý deň zverejnil príspevok s otázkou, či sociálna sieť nezomiera. Ako argument uviedol niekoľko účtov, napríklad bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu alebo speváka Justina Biebera, na ktorých pribúdajú príspevky len zriedka.

Ďalšie dôležité správy

Tesla Officially Opens Gruenheide Gigafactory
Neprehliadnite

E. Musk kúpil podiel v Twitteri za necelé tri miliardy dolárov, akcie firmy prudko rastú