V decembri tohto roku bola vyrovnaná séria transakcií, ktorá viedla k zmene akcionárskej štruktúry spoločnosti Energetický a priemyselný holding, a.s. (EPH). Holding oznámil, že Patrik Tkáč aktuálne kontroluje takmer 44 percent akcií. Väčšinový podiel aj naďalej ovláda český miliardár Daniel Křetínský.

Druhý najbohatsí Čech po Petrovi Kellnerovi – Daniel Křetínský
Neprehliadnite

Křetínský láka Tkáča naspäť do EPH, v spoločnosti by získal 44 percent

Daniel Křetínský a skupina manažérov spoločnosti drží v EPH 56 percent a jednu akciu. Daniel Křetínský nepriamo drží 50 percent a jednu akciu (a vykonáva manažérsku kontrolu) a skupina manažérov ovláda šesť percent akcií EPH. Patrik Tkáč kontroluje 44 percent mínus jednu akciu EPH. Podľa holdingu týmto došlo k zániku všetkých záväzkov Křetínského spoločnosti z pôvodnej akvizície podielu Patrika Tkáča v EPH. Transakcia nepodlieha žiadnemu ďalšiemu regulačnému schvaľovaniu.

Patrik Tkáč
Neprehliadnite

Expanduje aj v tých najhorších časoch. Patrik Tkáč si pripisuje stále nové investície

„Súčasná situácia na trhoch v kombinácii s dlhodobo expanzívnou menovou politikou centrálnych bánk jednoznačne hovorí v prospech investovania do vlastníckych podielov, akcií či permanentných aktív. O investíciách, ktoré Dan a jeho tím realizuje, sme vždy aktívne komunikovali a za roky, ktoré sa poznáme, má Dan moju absolútnu dôveru. Návrat do pozície akcionára EPH preto považujem za úplne prirodzený a veľmi ho vítam,“ komentuje Tkáč svoj návrat do EPH.