Hlavný hygienik Ján Mikas by mal zvážiť svoj odchod z funkcie po tom, čo vydal vyhlášku, ktorá umožní ísť do parlamentu aj poslancom, ktorí sú pozitívni na ochorenie Covid-19. Napísal to na sociálnej sieti predseda strany Hlas Peter Pellegrini.

„Dnes sa uskutoční schôdza Národnej rady, na ktorej chce koalícia schváliť bianko šek pre vládu, aby mohla kedykoľvek opakovane predlžovať núdzový stav až do konca volebného obdobia. S veľkou pravdepodobnosťou však vládna koalícia nedisponuje potrebnou ústavnou väčšinou zdravých poslancov, aby tento zákon mohla prijať. A tak príde už niekoľkýkrát s pomocou rukou hlavný hygienik, ktorý včera vydanou vyhláškou zrazu umožnil prísť do parlamentu aj poslancom, pozitívnym na koronavírus," napísal Pellegrini. 

Na snímke vľavo minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) a druhý sprava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). 59. rokovanie vlády SR
Neprehliadnite

Poslanci, ministri a prezidentka môžu chodiť do práce aj v prípade pozitívneho testu na Covid

Podľa Pellegriniho Ján Mikas prekročil čiaru, ktorá delí odborníkov od politikov a mal by zvážiť odchod. „Je mi veľmi ľúto, že toto papalášstvo umožňuje sám hlavný hygienik, ktorý má v prvom rade dbať o zdravie všetkých ľudí na Slovensku," tvrdí Pellegrini.

Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR okolo expremiéra a lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho sa nezúčastnia hlasovania na pondelkovej mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR. Vyhlásil to Pellegrini vo svojom stanovisku. Na pondelkovej mimoriadnej schôdzi NRSR majú poslanci definitívne rozhodnúť o novele ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Tá má umožniť opätovné predlžovanie núdzového stavu. Hlasovanie pre nedostatok poslancov z dôvodu karantén plénum už dvakrát odložilo. Mimoriadna schôdza sa má konať aj s viacerými opatreniami. Pozitívni poslanci, či poslanci z karantény, budú v rokovacej sále oddelení fóliou. Budú mať vlastný vchod a v parlamente budú aj germicídne žiariče.