Nezamestnanosť v eurozóne zaznamenala v máji mierny rast a posunula sa vyššie nad 7-percentnú úroveň. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Ako Eurostat uviedol, miera nezamestnanosti upravená o sezónne vplyvy dosiahla v krajinách menovej únie v máji 7,4 percenta. Oproti aprílu sa tak zvýšila o 0,1 percentuálneho bodu.

EBE 31 Brusel - Na snímke predseda Európskej rady Charles Michel počas videokonferencie tripartity sociálneho samitu pre rast a zamestnanosť v budove Rady EÚ v Bruseli v utorok 23. júna 2020. FOTO TASR/AP
European Council President Charles Michel speaks with attendees on screen during a Tripartite Social Summit videoconference meeting for Growth and Employment at the EU Council building in Brussels, Tuesday, June 23, 2020. (John Thys, Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

EÚ predstavila iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí

V rovnakom rozsahu vzrástla aj nezamestnanosť v širšej Európskej únii. V máji dosiahla 6,7 %, zatiaľ čo v apríli predstavovala 6,6 percenta. O niečo výraznejšie sa zvýšila nezamestnanosť medzi mladými ľuďmi. Vo vekovej kategórii od 15 do 24 rokov dosiahla miera nezamestnanosti v eurozóne v máji 16 percent, zatiaľ čo v apríli predstavovala 15,7 percenta. Čo sa týka celej Európskej únie, nezamestnanosť mladých dosiahla v máji 15,7 percenta, v apríli to bolo 15,4 percenta.