Americká spoločnosť Microsoft reportovala hospodárske výsledky za posledný štvrťrok 2021.  Tržby zvýšila o 20,1 percenta a predčila tak odhady analytikov.

Prispel k tomu silný dopyt po cloudových službách od firiem, ktoré vplyvom pandémie covidu-19 prechádzajú na hybridný pracovný model.

Microsoft dosiahol tržby za posledný kvartál v hodnote 51,7 miliardy dolárov. Analytici odhadovali, že tržby za uplynulý štvrťrok budú predstavovať 50,9 miliardy dolárov.

Čistý zisk spoločnosť v trojmesačnom období, ktoré skončilo 31. decembra 2021, vzrástol o 21,4 percenta na 18,8 miliardy dolárov.

Akcie Microsoftu po oznámení hospodárskych výsledkov rastú o 4 percentá.
Od začiatku roka klesli akcie spoločnosti o 11 percent.

Cloud výrazne rástol

Prechod na prácu a výučbu z domu počas pandémie prilákal viac užívateľov ku kancelárskemu komunikačnému softvéru a službám Microsoftu, ako sú Teams a Office 365.
Dopyt po cloudových službách spoločnosti Microsoft prudko vzrástol.
Spoločnosť uviedla, že tržby z Azure a iných cloudových služieb vzrástli medziročne o 46 percent a dosiahli úroveň 18 miliárd dolárov

Tržby divízie, ktorá zastrešuje služby Office 365, sa v štvrtom štvrťroku zvýšili o 19 percent na 15,9 miliardy dolárov. Tržby divízie osobných počítačov, ktorá zahŕňa softvér Windows a hernú konzolu Xbox, sa zvýšili o 15 percent na 17,5 miliardy dolárov.

„Keďže technológie ako percento globálneho HDP neustále narastajú, inovujeme a investujeme na rôznych rastúcich trhoch s inovačným technologickým balíkom služieb, ktorý posilňuje našu spoločnú stratégiu,“ uviedol generálny riaditeľ Microsoftu Satya Nadella vo vyhlásení.

Stávka na metaverse

Microsoft minulý týždeň prekvapil, keď oznámil svoje plány na kúpu Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov. Dohoda, ktorá sa má uzavrieť v roku 2023 a čaká na schválenie regulačnými orgánmi, urobí z Microsoftu herného molocha vďaka knižnici hier Activision Blizzard vrátane „Call of Duty“ a „World of Warcraft“.

Spoločnosť pravdepodobne využije túto akvizíciu na ďalšie budovanie svojej hernej služby Game Pass, ktorá ponúka cloudový herný komponent za 14,99 dolárov mesačne.

Microsoft by tiež mohol použiť duševné vlastníctvo Activision Blizzard ako prostriedok na vytvorenie vlastnej verzie virtuálneho prostredia metaverse.

Ďalšie dôležité správy

Microsoft
Neprehliadnite

Microsoft zrýchľuje rast hernej divízie, kupuje Activision Blizzard