Vo svojom prejave na bezpečnostnej konferencii v Berlíne šéf MI5 podľa spravodajskej stanice BBC tiež povedal, že od vlaňajšieho teroristického útoku na Westminsterskom moste sa v Británii podarilo odvrátiť dovedna 12 útokov. Išlo o jeho prvé verejné vystúpenie za hranicami Veľkej Británie.

A. Parker varoval, že hrozba zo strany IS napriek stratám pretrváva a celkové porazenie tohto "hnutia" bude treba vyvinúť v nasledovných rokoch trvalé medzinárodné úsilie.

Šéf MI5 zároveň vo svojom prejave, ktorý bol jeho prvým vystúpením mimo územia Británie, odsúdil Moskvu v súvislosti s "bezohľadným" útokom otravnou látkou novičok na bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju, ku ktorému došlo 4. marca v anglickom meste Salisbury.

Rusko v tejto kauze obvinil z "flagrantného porušovania medzinárodného práva". Ruskú vládu A. Parker podľa stanice Sky News označil tiež za hlavného protagonistu úsilia o oslabenie európskych demokracií prostredníctvom škodlivých aktivít, akými sú dezinformačné kampane.

Pre ne podľa neho Moskve hrozí, že sa stane ešte izolovanejšou. V súvislosti s nadchádzajúcim brexitom zdôraznil šéf MI5 nevyhnutnosť spolupráce Británie s európskymi partnermi v boji proti hrozbám či už zo strany Ruska, alebo Islamského štátu.