Spoločnosť MH Manažment, ktorá je nástupníckou organizáciou po zaniknutom Fonde národného majetku (FNM) SR, v súlade so stratégiou ukončovania svojej činnosti zrušila registráciu emisie dlhopisov svojho právneho predchodcu. V utorok o tom informovala manažérka komunikácie a marketingu spoločnosti Andrea Devánová.

Doplnila, že dlhopis FNM s medzinárodným identifikačným číslom cenných papierov SK 4110002413 je zaknihovaný cenný papier na meno, vydaný v rámci druhej vlny kupónovej privatizácie fondom národného majetku. Evidenciu dlhopisov FNM vedie Centrálny depozitár cenných papierov (CDCP) SR.

Dlhopisy FNM boli vyplácané v rokoch 1998 až 2016 podľa legislatívy. Vlani bola ukončená agenda vyplácania dlhopisov FNM a registrácia emisie zaknihovaných dlhopisov fondu národného majetku bude v CDCP zrušená. Pri nesplatených dlhopisoch FNM, pri ktorých je nárok na výplatu, avšak z dôvodu prebiehajúcich dedičských konaní nie je možné určiť oprávnené osoby na ich vyplatenie, je uplatnený inštitút notárskej úschovy, uviedla Devánová.

Uzavrela, že v pondelok v CDCP odpísali dlhopisy fondu národného majetku z majetkových účtov tým majiteľom dlhopisov, ktorí si nárok na splatenie neuplatnili do konca roka 2016. CDCP bude o tom informovať zaslaním zmenových výpisov z majetkového účtu.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) hovorí na tlačovej konferencii po rokovaní s predstaviteľmi OĽaNO, SAS, Sme rodina a Za ľudí 22. januára 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Novela zákona o cenných papieroch má znížiť riziko legalizácie príjmov pri emisii dlhopisov