Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová listom vyzvala miliardára Elona Muska, aby vypovedal na pôde tejto európskej inštitúcie. TASR správu prevzala z agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na Metsolovej hovorcu.

Šéfka EP podľa AFP Muskovi poslala list, ktorým ho žiada, aby predstúpil pred poslancov EP. Európsky parlament nemá kompetencie na to, aby Muska prinútil dostaviť sa a vypovedať, píše AFP. Odpoveď tohto miliardára nebola bezprostredne známa.

Musk v októbri kúpil sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter za 44 miliárd dolárov a zaviedol v jej fungovaní viacero zmien, ktoré pobúrili mnohých užívateľov, pripomína AFP.

Okrem iného prepustil približne polovicu zamestnancov firmy, obnovil množstvo zablokovaných účtov vrátane účtu amerického exprezidenta Donalda Trumpa, zrušil účty viacerým novinárom, pokúsil sa zaviesť poplatky za doposiaľ nespoplatnené služby a zakázať používateľom propagovať konkurenčné internetové platformy.

Európska komisia Muska varovala, že mu hrozia sankcie zo strany EÚ za ohrozenie slobody médií.

V pondelok sa 57,5 percenta používateľov Twitteru vyslovilo za odchod Elona Muska z postu riaditeľa tejto sociálnej siete. Hlasovanie inicioval samotný Musk.

Ďalšie dôležité správy

WA 8 archív Brownsville - Na archívnej snímke z 10. februára 2022 americký podnikateľ Elon Musk máva v Brownsville.   Spoločnosť Twitter amerického podnikateľa Elona Muska rozpustila v pondelok svoju Radu pre budovanie dôvery a bezpečnosti, teda poradnú skupinu takmer 100 nezávislých občianskych, ľudskoprávnych a ďalších organizácií, ktorú Twitter vytvoril v roku 2016. Jej cieľom bolo riešiť nenávistné prejavy na sociálnej sieti a rôzne ďalšie problémy ako zneužívanie detí, samovraždy či sebapoš
Neprehliadnite

Používatelia Twitteru v tom majú jasno. Žiadajú odchod Elona Muska z funkcie riaditeľa