Právoplatne odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského na Slovensko české orgány zatiaľ nevydajú. Rozhodol o tom v stredu na svojom verejnom zasadnutí Mestský súd v Prahe. Rozhodnutie nie je právoplatné a Majský zostáva v predbežnej väzbe. TASR o tom informovala hovorkyňa Mestského súdu v Prahe Markéta Puci.

Mestský súd v Prahe rozhodol, že pán Majský sa nevydáva k výkonu trestu odňatia slobody na Slovensko. Je to z toho dôvodu, že pán Majský je zároveň občanom Českej republiky a musel by s vydaním súhlasiť. Zároveň Mestský súd v Prahe rozhodol o tom, že pán Majský zostáva aj naďalej v predbežnej väzbe. Toto rozhodnutie nie je právoplatné, bude sa ním zaoberať Vrchný súd v Prahe na základe sťažnosti obhajkyne,“ konkretizovala Puci.

Zatiaľ nie je známe, či voči rozhodnutiu podá sťažnosť aj Krajské štátne zastupiteľstvo v Prahe, ktoré podalo na súd návrh na vydanie. Obhajkyňa Majského podala podľa informácií TASR sťažnosť, pretože požadovala prepustenie svojho klienta z väzby. Majského na zasadnutie eskortovali z väzby. Rozhodovalo sa od 11.00 h.

Slovenský obhajca Majského Peter Filip rozhodnutie nekomentuje, keďže v ČR svojho klienta nezastupuje. Informácie má len z médií.

Vrchný súd v Prahe zamietol 25. augusta sťažnosť právoplatne odsúdeného podnikateľa Majského voči rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe, ktorý ho na začiatku augusta zobral do väzby. Majský zostal teda v predbežnej väzbe. Rozhodol tak na neverejnom zasadnutí.

Jozef Majský
Neprehliadnite

Majského komplic sa postaví pred súd opäť v pondelok, mal spreneveriť milión eur

Mestský súd v Prahe predtým zobral Majského do predbežnej väzby 6. augusta a umiestnil ho do väznice na Pankráci. Podnikateľ priamo na mieste podal sťažnosť. Nižší súd tak vtedy vyhovel návrhu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe.

Slovenská polícia na začiatku augusta potvrdila, že Majský bol zadržaný v pražskej nemocnici a stále platí, že Majský nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku.

Ako u Ľudovíta XIV.: Majský si vždy potrpel na honosné zariadenie. Masívne drevo, luxusné kreslá.
Neprehliadnite

Jozefa Majského zadržali v pražskej nemocnici, ďalší postup je v rukách českých orgánov

Senát Najvyššieho súdu SR koncom júla zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Po Majskom na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu vyhlásili národné i medzinárodné pátranie.