Mesto Brezno pripravilo lokalitu na vznik nového priemyselného parku v mestskej časti Rohozná. Zároveň na úradnej tabuli mesta zverejnilo podmienky obchodnej verejnej súťaže na predaj pozemkov s tým, že lehota na predkladanie návrhov sa končí 2. marca o 11:00. TASR o tom v stredu informoval brezniansky viceprimátor Andrej Barančok.

Predmetom súťaže o najvhodnejší návrh na uzatvorenie kúpnej zmluvy na predaj pozemkov určených na výstavbu priemyselného parku v Brezne, časti Rohozná, sú dve parcely. Jedna s výmerou 106 031 štvorcových metrov a druhá 34 139 m2. Minimálna kúpna cena je 35 eur/m2. Podľa Barančoka sú pozemky vo vlastníctve mesta vhodné na nevýrobné služby, remeslá a opravárenské služby, drobnú priemyselnú výrobu, sklady, parkoviská, garáže či odstavné státia pre nákladné autá, logistické haly, autobusy alebo čerpacie stanice pohonných látok.

„V našom meste doteraz chýbali ucelené pozemky na výstavbu priemyselného parku. Rozhodli sme sa konať, najmä v snahe pozdvihnúť ekonomiku a zamestnanosť v celom regióne. Miera nezamestnanosti v okrese Brezno ku koncu minulého roka predstavovala 6,63 percenta," uviedol Barančok.

Ako zdôraznil primátor Brezna Tomáš Abel, mesto aktívne pracuje aj na zlepšení kvality napojenia na cestu I/72 a to novou projekciou cestnej križovatky v tejto lokalite a dobudovaním autobusových zastávok pre budúcich nových obyvateľov a zamestnancov.

„V danej lokalite máme v pláne vybudovať nové cyklotrasy a taktiež zabezpečenie projekcie a neskoršej realizácie technickej infraštruktúry pre celé priľahlé južné pozemky určené pre bývanie obyvateľov. Časť Rohozná je na trase cesty I/72 vzdialená od centra Brezna tri kilometre, od krajskej Banskej Bystrice 46 kilometrov, od Tisovca 29 a Liptovského Mikuláša 55 kilometrov. V blízkosti je vysokotlakový plyn a fotovoltická elektráreň, ako aj železničná zástavka," konštatoval Abel.

Záujemcovia sa bližšie informácie dozvedia na webovej stránke mesta www.pozemkybrezno.sk, prípadne priamo na magistráte.

Ďalšie dôležité správy

Model XC90 v americkom výrobnom podniku
Neprehliadnite

Park Valaliky zmení Volvo na modernú biznisovú lokalitu