"Myslím, že niekto musí povedať ľuďom a finančným trhom, že ja, nemecká kancelárka, som spolu s nemeckou vládou vždy presadzovala politiku zotrvania Grécka v eurozóne a rovnako to, že Grécko, trojka a EÚ rešpektujú vzájomné záväzky a riadia sa nimi,“ povedala Merkelová. Trojku medzinárodných veriteľov Grécka tvorí Európska centrálna banka, Európska komisia a Medzinárodný menový fond.

"Grécko prinieslo veľké obete. Pre množstvo ľudí v Grécku to boli veľmi ťažké roky. Prešli sme dlhú cestu,“ doplnila. "Nemám žiadne pochybnosti, že budeme schopní veci úspešne dokončiť. Vždy nás bude viesť zásada, že Gréci na jednej strane musia splniť svoju časť povinností a na druhej strane my musíme ukázať solidaritu,“ povedala Merkelová.

Hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert v stredu vyhlásil, že nemecká vláda nechystá plány pre prípad odchodu Grécka z eurozóny. Reagoval tak na informácie, ktoré uverejnili nemecké noviny Bild. "Neviem o takýchto plánoch a v súčasnosti politické špičky neskúmajú takéto scenáre,“ povedal Seibert. Denník Bild s odvolaním sa na nemenované vládne zdroje uviedol, že Nemecko pripravuje záložný plán v prípade, že by Grécko opustilo eurozónu.