Nemecký výrobca luxusných áut Mercedes-Benz zvolá do servisov po celom svete stovky tisíc vozidiel so spaľovacím motorom, a to kvôli možnej netesnosti čerpadla chladiacej kvapaliny. Závada by mohla prípadne spôsobiť aj požiar.

Diely na opravu nie sú k dispozícii

Diely, ktoré majú problém vyriešiť, ale teraz nie sú k dispozícii, takže ich výmena bude zrejme zahájená až v polovici januára alebo neskôr, uviedla spoločnosť. Podľa nemeckého denníka Bild sa kontrola týka 800 000 vozidiel. Závada sa môže objaviť u niektorých vozidiel radov GLE/GLS, C-Klass, E-Klass, S-Klass, E-Klass, GLC, CLS a G-Klass vyrobených od januára 2017 do októbra 2021.

Neprehliadnite

Tim Cook uzavrel v Číne tajnú dohodu, Musk otestuje čipy do mozgu a Mercedes predbehol Teslu

Automobilka uviedla, že do začatia opravy by sa auto, ktorého sa zvolávacia akcia týka, malo prevádzkovať so zvýšenou opatrnosťou a jeho používanie by malo byť obmedzené na nevyhnutné minimum, napísala agentúra DPA.

Odbyt automobilky klesol

Mercedes-Benz je súčasťou skupiny Daimler. Tá na začiatku decembra dokončila oddelenie divízie nákladných vozidiel, s akciami ktorých sa začalo obchodovať na burze. Divízia osobných áut sa má v budúcnosti premenovať na Mercedes-Benz.

mercedes
Neprehliadnite

Mercedes EQA je výnimočný pre efektivitu, ale silnou stránkou je aj dizajn

Odbyt automobilky Mercedes-Benz klesol v treťom štvrťroku medziročne o 30,2 percenta na 428 361 vozidiel. Firma trápi podobne ako iných výrobcov áut nedostatok automobilových čipov. Za prvých deväť mesiacov minulého roka sa ale odbyt zvýšil o 2,7 percenta na 1,59 milióna vozidiel. Celoročné dáta zatiaľ nie sú k dispozícii.

Top v automotive
Neprehliadnite

Začiatok roku 2022 bude šou nových elektromobilov, Škoda však musí stáť