Vo Veľkej Británii sa po brexite prehlbuje problém s nižšou dostupnosťou potravín. Národný zväz britských farmárov v pondelok uviedol, že potravinová bezpečnosť je v Spojenom kráľovstve minulosťou a vláda musí konať. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Predseda združenia David Exwood uviedol, že v krajine bude pravdepodobne pretrvávať problém s nedostatkom paradajok a uhoriek, a to aj vzhľadom na pokles domácej produkcie zaznamenaný v posledných rokoch. Domáca úroda týchto potravín bude podľa neho najnižšia od začiatku záznamov, ktoré sa vedú takmer 40 rokov. Ako dodal, podobný trend sa týka aj produkcie hrušiek a paprík.

Británia v súčasnosti dováža menej paradajok vzhľadom na slabšiu úrodu v juhoeurópskych krajinách a prekážky v obchodnej výmene spôsobené brexitom. Združenie britského maloobchodu medzitým upozornilo, že pre zlú úrodu môže krajina čeliť aj výpadkom pri dovoze olivového oleja.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke je podnik Levické Mliekarne - Levmilk so sídlom v Leviciach. Mliekarne majú produkciu mlieka a mliečnych výrobkov, prírodné a tavené syry, smotana, tvaroh, sušené mlieko.
Neprehliadnite

Slovenské mliekarne surové mlieko takmer nedovážajú. Nechcú znášať riziko spotového trhu