Medzinárodná osobná letecká doprava sa vo februári v medziročnom porovnaní prepadla o 89 percent, uviedlo Medzinárodné združenie leteckých dopravcov (IATA). Združenie dodalo, že nič nesignalizuje oživovanie leteckej dopravy.

WA 26 archív Hahn - Na archívnej snímke zo 14. apríla 2020 lietadlá írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair sa nachádzajú pred terminálom pre cestujúcich na nemeckom letisku Hahn. Ryanair, najväčší nízkonákladový dopravca v Európe  v pondelok 2. novembra 2020 oznámil , že sa v 1. polroku svojho finančného roka 2020/21 prepadla do straty. Na príčine je pandémia nového koronavírusu a ňou spojené cestovné obmedzenia. Aerolínie na celom svete uzemnili už na jar väčšinu svojich lietadiel
Neprehliadnite

Ryanair znížil odhad straty vo finančnom roku 2020/2021

„Medzinárodná osobná doprava bola nižšia takmer o 89 percent a v aktuálnom prostredí nie je vidieť žiadne signály zotavovania," uviedol nový šéf IATA Willie Walsh. Walsh, ktorý je bývalým výkonným riaditeľom materskej skupiny British Airways, IAG, sa stal generálnym riaditeľom IATA na začiatku apríla. Stredajšie vystúpenie pred novinármi bolo jeho prvou tlačovou konferenciou v novej funkcii.