Majetok šéfa francúzskej skupiny LVMH Bernarda Arnaulta v pondelok presiahol 100 miliárd dolárov. Vďaka pondelňajšiemu rastu na akciovom trhu pod vplyvom správy o možnej vakcíne proti koronavírusu posilnili taktiež akcie spomínaného francúzskeho výrobcu luxusného tovaru. Je to prvýkrát, čo majetkom presahujúcim 100 miliárd dolárov disponuje až päť jednotlivcov, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoj Rebríček miliardárov.

dolár
Neprehliadnite

Päťdesiat najbohatších Američanov má takmer rovnaký majetok ako polovica USA

Pred Arnaultom v rebríčku figurujú Jeff Bezos, Bill Gates, Mark Zuckerberg a Elon Musk, teda šéfovia spoločností Amazon, Microsoft, Facebook a Tesla. Ich majetok v pondelok úhrnom vzrástol o 68 miliárd dolárov.

Najviac však na pondelňajšom raste získal zakladateľ spoločnosti Inditex Amancio Ortega. Jeho majetok sa navýšil o 7,6 miliardy dolárov. Inditex je materskou spoločnosťou značky Zara a investori vzhľadom k správe o vakcíne vsádzajú taktiež na návrat predaja v kamenných obchodoch.

Napriek koronakríze bol doteraz tento rok pre najbohatších jedincov sveta výnimočne dobrý. Päťsto z nich, ktoré rebríček agentúry Bloomberg sleduje, zbohatlo o 1,2 bilióna dolárov. To je nárast o 21 percent a prispel k nemu najmä rast akciového trhu.

Petr Kellner
Neprehliadnite

V rebríčku najbohatších bol už takmer stálicou. Kto bol Petr Kellner?

LVMH je najväčším výrobcom luxusného tovaru na svete a vlastní desiatky rôznych značiek. Patria medzi ne napríklad módne značky Fendi, Givenchy a Louis Vuitton, šampanské Dom Pérignon, šperky a hodinky Bvlgari a Hublot či reťazec parfumérii Sephora.