Talianske noviny v piatok na titulných stranách upozornili na údajné zasahovanie Ruska do nadchádzajúcich volieb. Reagujú tak na vyjadrenia bývalého ruského prezidenta, ktorý vyzval Európanov, aby „potrestali" svoje „hlúpe" vlády, informuje agentúra AFP.

Bývalý prezident a súčasný podpredseda ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev vo štvrtok vyzval Európanov, aby boli „nielen pobúrení konaním svojich vlád..., ale aby ich vzali na zodpovednosť a potrestali ich za ich očividnú hlúposť".

„Konajte, európski susedia! Nemlčte! Žiadajte zodpovednosť!" uviedol Medvedev na Telegrame.

V nadväznosti na Medvedevove vyjadrenia písali v piatok na titulných stranách denníkov la Repubblica a il Messaggero o ruskom „zasahovaní", zatiaľ čo Corriere della Sera uviedol, že Rusko „rozvírilo" politické vody pred predčasnými voľbami, ktoré sa budú konať 25. septembra.

Ďalšie dôležité správy

KK12 Moskva -  Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev (vpravo) počas kladenia venca k Hrobu neznámeho vojaka neďaleko Kremľa v Moskve 23. februára 2022 pri príležitosti osláv Dňa obrancov vlasti. Rusi si v tento deň pripomínajú hrdinstvo mužov a žien slúžiacich v armáde a ďalších silových zložkách. FOTO TASR/AP

Russian Security Council Deputy Chairman and the head of the United Russia party Dmitry Medvedev, foreground right, attends a wreath-laying ceremony at the Tomb
Neprehliadnite

Jadrové havárie sa ľahko môžu stať aj v Európe, nezabúdajte na to, vyhráža sa Medvedev