Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev sa odvolal na možnosť jadrovej vojny, ak Medzinárodný trestný súd (ICC) pristúpi k potrestaniu Moskvy za jej údajné zločiny na Ukrajine, píše agentúra AFP.

„Myšlienka potrestať krajinu, ktorá má najväčší jadrový arzenál, je sama o sebe absurdná. A potenciálne vytvára hrozbu pre existenciu ľudstva,“ napísal Medvedev, blízky spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, na sociálnej sieti Telegram.

Začali utláčaním Indiánov

Medvedev, ktorý bol prezidentom v rokoch 2008 až 2012, je teraz zástupcom šéfa Bezpečnostnej rady Ruskej federácie. Obviňuje Spojené štáty, že chcú postaviť Moskvu pred medzinárodné tribunály, pričom samy nikdy neboli potrestané za vojny, ktoré rozpútali na svete a ktoré si podľa neho vyžiadali 20 miliónov mŕtvych.

„Celé americké dejiny, počnúc útlakom Indiánov, sú krvavými vyhladzovacími vojnami," napísal 56-ročný Medvedev.

Kto nenávidí Rusko, je degenerát

Od 24. februára, keď Putin poslal vojakov na Ukrajinu, Medvedev pravidelne vypisuje na sociálnych sieťach, kde osočuje Západ a tých, ktorí kritizujú Moskvu.

Minulý mesiac nazval ľudí, ktorí „nenávidia“ Rusko, „degenerátmi“, pričom sľúbil, že bude pracovať na tom, aby „zmizli“.

Ďalšie dôležité správy

Novozvolený ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a novozvolený premiér Dmitrij Medvedev.
Neprehliadnite

Rusko ústami Medvedeva hrozí úderom na Západ, ak ho zasiahnu americké rakety