Americké zasielateľstvo Flexport pomôže vypraviť tri veľké lietadlá naložené zemiakmi do Japonska, kde nedostatok tejto základnej potraviny donútil tamojší reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s vydávať zemiakové hranolčeky na prídel, napísala agentúra Bloomberg.

EBE 10 Tokio - Na snímke japonský premiér Fumio Kišida prichádza do úradu po znovuzvolení v Tokiu v stredu 10. novembra 2021. FOTO TASR/AP


Japan's Prime Minister Fumio Kishida, center, arrives at his official residence in Tokyo, Wednesday, Nov. 10, 2021. Kishida was reelected as Japan’s prime minister on Wednesday after his governing party scored a major victory in key parliamentary elections. (AP Photo/Koji Sasahara)
Neprehliadnite

Japonsko má prebytok mlieka, môže za to lockdown. Bude ho vylievať

Boeingy plné zemiakov

„Flexport si práve objednal tri  (Boeingy) 747 plné zemiakov pre Japonsko, aby tak pomohol s tamojším nedostatkom hranolčekov," povedal riaditeľ Flexportu Ryan Petersen bez uvedenia podrobností o objednávke.

Ilustračné foto
Neprehliadnite

Chcete mať svoj McDonald's?

V príspevku na Twitteri Petersen minulý týždeň napísal, že sa dozvedel, že japonský McDonald’s zápasí s nedostatkom zemiakových hranolčekov v krajine.

Japonský McDonald’s 21. decembra oznámil, že po tom, čo záplavy v okolí vancouverského prístavu a pandémia koronavírusu narušili kľúčové dodávky zemiakov, bude podávať len malé porcie hranolčekov.

Na Silvestra už hranolčeky budú

Na záberoch japonskej televízie vidno, ako zákazníci čakajú v dlhom rade pred jednou z reštaurácií McDonald’s v Tokiu, aby si pred zavedením prídelového systému vyzdvihli posledné poriadne porcie obľúbeného pokrmu.

Spoločnosť McDonald’s prisľúbila, že problém so zásobovaním zemiakmi v Japonsku vyrieši do Silvestra pomocou alternatívnych spôsobov prepravy, ako sú lietadlá. Využitie kalifornského Flexportu na zásobovanie zemiakmi japonský McDonald’s ani nepotvrdil, ani nevyvrátil.

WA 7 archív New York - Na archívnej snímke z 25. júla 2017 je nápis Alphabet na newyorskej burze. Alphabet, materská spoločnosť internetového vyhľadávača Google, plánuje v najbližších troch rokoch zaplatiť vydavateľom na celom svete 1 miliardu USD (854,12 milióna eur) za ich obsah. Oznámil to vo štvrtok 1. októbra 2020 jej generálny riaditeľ Sundar Pichai. Vydavatelia správ na čele s európskymi mediálnymi skupinami dlho bojovali s najpopulárnejším internetovým vyhľadávačom na svete o kompenzácie
Neprehliadnite

Top vo financiách: Tesla a Google rastú, Amazon a Apple trpia na dodávkach tovarov