Svoju ponuku už britskej BBC potvrdila čínska technologická a realitná spoločnosť Sanpower. Tá podá na reštaurácie McDonald's ponuku spolu so skupinou Beijing Tourism Group. Medzi ďalších uchádzačov patria americké investičné spoločnosti Bain Capital, TPG Capital a Carlyle Group, ktoré sa podľa zdrojov chcú kvôli ponukám spojiť s miestnymi firmami.

McDonald's v marci oznámil, že svoje ázijské aktivity zreorganizuje a nájde pre ne partnerov, ktorí budú jeho tamojšie reštaurácie vlastniť v rámci franšízových dohôd.

Reštrukturalizáciu čínskej divízie plánuje aj konkurenčná spoločnosť Yum Brands, ktorá vlastní napríklad reštaurácie KFC. Obidve americké spoločnosti čelia na čínskom trhu rastúcej domácej konkurencii a potrebujú vylepšiť svoj imidž po škandáloch s nevyhovujúcimi potravinami z minulých rokov.

McDonald's v marci uviedol, že chce v priebehu nasledujúcich piatich rokov otvoriť v Číne a Hongkongu 1 500 nových reštaurácií. V samotnej Číne by mal počet reštaurácií McDonald's do roku 2020 stúpnuť na 3 500 zo súčasných 2 200.

McDonald's je najväčším reťazcom reštaurácií s rýchlym občerstvením na svete. Má viac ako 36-tisíc prevádzok vo viac ako stovke krajín.