Extravagantné nápady Igora Matoviča už prestávajú byť na smiech. Nie preto, že by zrazu získali na vážnosti. Dôvodom je fakt, že sa vo viacerých prieskumoch verejnej mienky seriózne prebojoval na druhé miesto a celkom reálne sa môže po voľbách stať tým, kto bude zostavovať novú vládnu koalíciu. V takom prípade môžu pokojne o novom premiérovi rozhodnúť ľudia v internetovej ankete a môže ním byť trebárs aj Jožo Pročko.

Znie to absurdne, ale podobne bizarne vyznieva aj najnovší nápad OĽaNO s verejnou anketou o jedenástich bodoch, ktoré majú byť podmienkou vstupu OĽANO do vlády. Pri takom vážnom vyhlásení chýba akékoľvek zdôvodnenie, prečo práve tieto body a nie iné.

Prečo by mala byť najdôležitejšia hmotná zodpovednosť politikov, ale nie zmena voľby generálneho prokurátora či sfunkčnenie zákona o preukazovaní pôvodu majetku? A prečo by mal byť do dvoch týždňov operovaný onkologický pacient, ale nie pacient s inou život ohrozujúcou diagnózou?

Koľko by stáli autobusy a MHD zadarmo? Prečo sa majú faktúry platiť v poradí, keď dodávatelia majú zazmluvnené rôzne lehoty splatnosti? A vôbec, kde sa stratili komplexné reformy školstva a zdravotníctva, ktoré táto krajina súrne potrebuje?

Zdá sa, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa