Viac ako 82 percent respondentov chce, aby Igor Matovič skončil na poste premiéra. Podľa prieskumu agentúry Median pre RTVS pokladá rekonštrukciu vlády za riešenie koaličnej krízy 33 percent opýtaných a 40 percent si zas myslí, že najlepším riešením by bola demisia vlády a predčasné voľby.

S vládou je nespokojných či skôr nespokojných 83 percent ľudí. Naopak, skôr spokojných je len 12 percent respondentov a 2 percentá sú veľmi spokojné s vládnutím Igora Matoviča.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič pred prijatím u prezidentky SR Zuzany Čaputovej v Prezidentskom paláci 16. marca 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Máme na viac, hodnotia kvalitu prvého roka Matovičovho vládnutia spoločenskí vedci

Viac ako polovica opýtaných hovorí, že vláda nenaplnila očakávania ľudí.  Odpoveď„Skôr nie“ si vybralo 28 percent. Naplnené očakávania voči vláde deklarovali len 3 percentá opýtaných. O tom, že sa očakávania verejnosti skôr naplnili ako nenaplnili, hovorí 13 percent respondentov.

So stranou SaS je spokojných 15 percent opýtaných, so Sme rodina a so Za ľudí 11 percent a s OĽaNO 9 percent respondentov.