Igorovi Matovičovi opäť zachutilo písanie statusov na sociálnej sieti. V tom najnovšom, nazvanom Nenávisť, sa v piatok neskoro večer obul najmä do novinárov. Podľa jeho slov nemala predošlá vláda dostatok času verejnosti dokázať, že je schopná viesť krajinu. „Nedali nám ani tých povestných sto dní a od prvej chvíle začali svoje útoky a manipulácie. Štvali, burcovali ľudí, ale napriek tomu sme sa držali až tak, že sme boli nasledujúci polrok najlepší z celej Európy,“ uviedol Matovič odkazujúc na  prvú vlnu pandémie Covid-19.

Vo svojom vyjadrení konštatoval neustálu nespokojnosť médií a verejnosti a poukázal aj na nedôveru prezidentky SR, či opozície v otázke celoplošného testovania. 

„Následný hon proti mne a plošnému testovaniu nabudil nášho koaličného partnera natoľko, že začal v čase nárastu pozitívnych burcovať za otvorenie reštaurácií a barov ... a k sabotáži nákupu životnedôležitých testov. Miesto ich nákupu si doprial spokojnú dovolenku v Dubaji ... až prišlo bez predvianočného testovania peklo, ktoré sme si všetci museli prežiť a prežívame,“ uviedol.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas tlačového brífingu na tému Sputnik V,  dosť bolo klamstiev v Bratislave 15. apríla 2021. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

OĽANO stojí za Matovičom a odmieta hysterické reakcie na jeho vyjadrenia

Dohodu s ruskou stranou o dodaní vakcíny Sputnik V považuje Matovič za spúšťač jeho „politickej popravy“,  avšak konštatuje ešte väčšie odhodlanie pokračovať v svojom konaní aj naďalej. „Mysleli si, že pokorený odídem do zabudnutia ... lenže mne sa to takto začína páčiť ešte viac,“ napísal Matovič na sociálnej sieti. 

Podľa jeho slov stratili novinári všetky zábrani a ovládla ich nenávisť, ktorou sa „vzájomne hecujú, ktorá im zaslepuje oči pred pravdou a majú dnes už len jediný cieľ - moje absolútne pokorenie. Nepatrím do ich progresívneho sveta. Chyba v systéme," uviedol expremiér.