Richard Sulík opustil rokovanie Ústredného krízového štábu. Premiér Igor Matovič obratom reagoval na jeho správanie prostredníctvom sociálnej siete, kde píše o nulovom EQ. „Sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty ... v pohode si oddídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne ... a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny."  Útoky premiéra na ministra hospodárstva sú tu teda opäť. Nezhody medzi Sulíkom a Matovičom spustil v prvej vlne status na sociálnej sieti, kde Sulík kritizoval premiérove rozhodnutia o armáde na hraniciach okresov. Po niekoľkých týždňoch Matovič konštatoval: „ Keď sa SaS nebude páčiť, tak kedykoľvek môžu z tej koalície odísť.“

Minister hospodárstva Richard Sulík dnes rázne odmietol zatváranie reštaurácií, divadiel a fintess centier. „Bez čísel nezatvárajme! Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle. Zatvorenie ich zloží na kolená a dnes na krízovom štábe som zásadne proti takýmto krokom. Áno, chráňme sa, nosme rúška, buďme zodpovední. Ale nezlikvidujme si ekonomiku, toto by už rozdýchala ťažko,“ napísal Sulík na sociálnej sieti. Dnešné zasadnutie Ústredného krízového štábu nazval minister hospodárstva neskôr na sociálnej sieti ,,tliachaninami".

Na snímke podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas tlačovej konferencie 3. septembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Sulík odišiel z rokovania krízového štábu, je proti zatváraniu reštaurácií či fitnescentier

Sulíkov odchod z ústredného krízového štábu a jeho následné vystúpenie pred médiami skritizoval aj minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Považuje to za nešťastné. ,,My sme si to všimli priamo na ústrednom krízovom štábe a hodnotili sme to veľmi negatívne. V tejto situácii musíme byť veľmi jednotní. Práve preto tam sedíme všetci, aby sme našli tú jednotu, na čom sa dohodneme," vyhlásil minister v živom vstupe v diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza. Pokiaľ sa bude komunikovať spôsobom, že ,,jeden chce toto a druhý hento" a nebude v tom jednota, podľa šéfa rezortu zdravotníctva vojnu s pandémiou Slovensko veľmi ťažko vyhrá.

Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) v relácii Na telo taktiež negatívne zhodnotil Sulíkovo konanie. Uviedol, že minister hospodárstva má sedieť na rokovaní ústredného krízového štábu a argumentovať, nie odchádzať preč a vypisovať na sociálnych sieťach.

Fico
Neprehliadnite

Heger hovorí o otvorení diskusie, plán obnovy podľa Fica neexistuje

Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová sa postavila na stranu Sulíka. Vyjadrenia premiéra nie sú podľa nej hodné situácie, v akej sa Slovensko nachádza. Tiež ho kritizovala za to, že ľudia nedodržiavajú opatrenia. Krajčímu aj Matovičovi podľa nej chýba plán. ,,Domnievam sa, že aj pre neprofesionálne verejné vystupovanie premiéra a ministra zdravotníctva, ktorí riešia viac vlastné emócie ako dáta, fakty a premyslené plány postupov, ľudia nedodržiavajú opatrenia," napísala na sociálnej sieti. ,,Čo robili v lete, keď naše nemocnice nie sú pripravené na narastajúci počet ľudí s Covid- 19?" pýta sa.

V reštauráciách podľa nej pracujú reálni ľudia s reálnymi rodinami, ,,ktorých rozpočty sa ešte stále nestihli spamätať z lockdownu". ,,Ak im teda máme zaraziť ďalšiu krutú ranu, potrebujeme vedieť na základe akých dát," dodala.