Ekonóm Tomáš Hellebrandt minulý týždeň ohlásil odchod z ministerstva financií, kde pôsobil na Útvare hodnoty za peniaze (ÚHP).

V statuse, v ktorom informoval o svojom rozhodnutí, napísal, že frustráciu pociťoval už dlhšie. Umocniť ju však mali udalosti okolo schvaľovania rodinného balíčka.

Pre fotky disciplinárka

Aktuálne Hellebrandt prostredníctvom sociálnej siete informoval, že generálna tajomníčka služobného úradu podala podnet poradnej komisii, aby preskúmala možné porušenie služobnej disciplíny menej závažným spôsobom.

Dôvodom majú byť fotky z Ministerstva financií SR, ktoré zachytávajú portrét Igora Matoviča prelepeného protifašistickou nálepkou. Tú mal na tvár ministra financií umiestniť niekto Hellebrandtových kolegov.

„Mojím hlavným dôvodom pre opakované zverejnenie fotiek ministrovej tváre prelepenej protifašistickou nálepkou bolo vyjadrenie solidarity a podpory pre kolegyňu/kolegu (vtedy som ešte o identite dotyčnej osoby nevedel), ktorý sa týmto spôsobom rozhodol vyjadriť svoj odpor voči kolaborácii ministra financií s fašistami pri pretláčaní svojich návrhov v parlamente,“ reagoval Hellebrandt.

Ocenil odvahu prelepiť Matoviča

Ekonóm sa ale vzápätí vyjadril, že služobný úrad napokon rozhodol, že k porušeniu disciplíny nedošlo.

„Týmto chcem poďakovať komisii a generálnej tajomníčke za zdravý úsudok,“ okomentoval.

Hellebrandt tiež v najnovšom statuse oceňuje, že sa na ministerstve financií našiel človek, ktorý bol dostatočne odvážny a svoj občiansky postoj vyjadril nenásilným a vtipným spôsobom, aj za cenu riskovania postihov zo strany zamestnávateľa.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan, predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár a poslanec NR SR Patrick Linhart pred tlačovou konferenciou na tému
Neprehliadnite

Po prudkej inflácii prídu vysoké dane. Dáta signalizujú tvrdý trest za zvolenie I. Matoviča