Aktualizované o 14:00 doplnením o schválenie vládou

Minister financií Igor Matovič predložil na stredajšom zasadnutí vlády materiál, o ktorom jeho koaliční partneri nič nevedeli. Vládu preto prerušili, píše televízia JOJ, ktorej informáciu potvrdil minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.

Odvolanie členov Rady banky

Podľa programu by malo ísť o návrh na odvolanie a vymenovanie členov Rady banky Exportno-importnej banky (Eximbanka).

Expremiér Matovič chcel predloženým návrhom odvolať generálnu riaditeľku Moniku Kohútovú, námestníka generálnej riaditeľky Mareka Meliška, námestníčku generálnej riaditeľky Janu Valkučákovú a námestníka generálnej riaditeľky Michala Kozáčika, informuje televízia.

Eximbanka má novú šéfku 

Vláda návrh schválila a novou generálnou riaditeľkou Eximbanky sa stala Zuzana Kalivodová, ktorá nahradila Moniku Kohútovú. Tá stála na čele Eximbanky od novembra 2017. Vyplýva to z materiálu návrh na odvolanie a vymenovanie členov Rady banky Exportno-importnej banky Slovenskej republiky, ktorý v stredu schválila vláda. Kabinet Eduarda Hegera zároveň vymenil aj námestníkov generálnej riaditeľky Eximbanky.

Kto je Zuzana Kalivodová

Kalivodová vyštudovala finančný manažment, finančné trhy a finančné analýzy na chemickotechnologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Od roku 2013 do leta minulého roka pôsobila v bankovníctve naposledy ako riaditeľka odboru compliance a bezpečnosti Poštovej banky. Pracovné skúsenosti má aj z ministerstva financií či z generálneho riaditeľstva EK pre vnútorný trh.

Nové tváre

Vláda odvolala z funkcií námestníkov generálnej riaditeľky Eximbanky Mareka Meliška, Janu Valkučákovú a Michala Kozáčika. Za nových námestníkov kabinet vymenoval Pavla Tavača a Michaelu McGuire.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke  vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO) počas rozhovoru pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky (TASR) 22. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Matovič: Kto sa doteraz nezaočkoval, toho zaočkuje omikron sám