Vakcinácia alebo omikron 

Povinné očkovanie na Slovensku už zrejme nebude mať zmysel, vyhlásil minister financií Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním vlády.  

Nútiť ľudí k očkovaniu, keď nevieme, ako sa bude ďalej vyvíjať covid-19, či neprejde do formy, po ktorej všetci túžime, že to bude ochorenie, ktoré sa bude podobať na bežné vírusové ochorenie, momentálne nemusí byť témou dňa,“ povedal I. Matovič a dodal, že v priebehu mesiaca budú na Slovensku zaočkovaní všetci.  Podľa jeho slov bude nakazenie omikronom nebezpečnejšie ako očkovanie.

Matovič, Lengvarsky
Zdroj: Tasr

Medzitým minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) pripravili právnu analýzu k povinnému očkovaniu. Tá sa zaoberá otázkou zamestnania aj veku, predstavuje tiež širokú škálu dôvodov, pre ktoré by sa povinné očkovanie zaviesť mohlo.

„Podľa mňa, keď sa pozrieme na jednotlivé časti a závery, tak to nie tak, že by sa to dalo len tak ľahko odbiť, že povinné očkovanie už vôbec nemá zmysel a nejdeme o tom uvažovať,“ povedala M. Kolíková.

Do platnosti vstúpili aj nové vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorými sa opäť upravujú opatrenia na zamedzenie šírenia variantu omikron. Zahŕňajú aj nový režim OP+.

Na snímke kontrola OTP pri vstupe do OC a prevádzok.
Reštauračná prevádzka a kontrola OTP
Neprehliadnite

Veľký prehľad opatrení od 19. januára. Kto patrí do OP+? Aké pravidlá platia pre prevádzky?