Premiér Igor Matovič v statuse na sociálnej sieti zverejnil ospravedlnenie. ,,Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal, že ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej. Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii od ll. svetovej vojny a stojí zrejme pred najťažšími troma mesiacmi v tomto boji, neustále striehnuť na výpady od brata v zbroji," píše premiér. 

Vláda a koalícia musí podľa premiéra v tejto dobe ťahať za jeden povraz.  Tvrdí, že všetci koaliční partneri sa musia byť schopní postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia. Argumentuje tým, že ,,teraz nejde o percentíčka popularity kohokoľvek z nás, ale naozaj o životy a zdravie najmä tých najzraniteľnejších z nás - chorých a starších ľudí." 

Ospravedlňujem sa za svoje konanie, prepáčte.
Igor Matovič

,,Áno, ľuďom sme pred voľbami sľúbili úplne otvorené vládnutie, a preto je fajn, že ľudia vedia o všetkom, čo sa v koalícii deje. Na druhej strane, úprimne uznávam, že som úplne zbytočne späť reagoval na každý podpich pod rebro. Nedokázal som sa cez to preniesť, lebo to bolo zraňujúce a nepovažoval som to za fér voči mne, nášmu hnuutiu a ostatným dvom koaličným partnerom. Ale uznávam, mal som radšej mlčať, nereagovať, odkusnúť si jazyk a ľudia by si urobili úsudok sami," komentuje svoje reakcie na súčasnú situáciu premiér. 

Na snímke premiér SR Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 23. novembra 2020 v Bratislave
Neprehliadnite

Do Vianoc by mali byť tri kolá testovania, použiť sa má osem miliónov testov, uviedol premiér

Matovič sa taktiež sa vyjadril, ako si predstavuje nasledujúce kroky. ,,Ako ďalej? Dohoda znie, že od dnešného dňa, ak bude chcieť niekto verejne spochybňovať rozhodnutia svojich koaličných partnerov, tak im to najprv povie do očí na koaličnej rade, presne tak, ako sa na dobrú a funkčnú rodinu patrí. A keďže verím, že dobré dohody robia dobrých priateľov ... postupne sa, dúfam, opäť z nás s Rišom stanú priatelia, presne tak, ako som ho, aspoň ja, dlhé roky bral," napísal premiér.