Premiér Igor Matovič odmieta kritiku opozičných poslancov za to, že hlavný hygienik Ján Mikas povolil účasť poslancov pozitívnych na ochorenie Covid-19 v parlamente. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Premiér nesúhlasí s tým, že ide o papalášizmus. Naopak, za „nemorálny papalášizmus" považuje brať 4 500 eur za mesiac, nič nerobiť a stráviť v práci 50 hodín mesačne. „Nejde vám o zdravie ľudí, nejde vám o ich životy. Sú vám ukradnutí. Chcete sa len sebecky zachrániť pred ťažkou rukou spravodlivosti ... ale netešte sa predčasne, ľudia nie sú hlúpi," píše Matovič. 

Na pondelkovej mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR majú poslanci definitívne rozhodnúť o novele ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Tá má umožniť opätovné predlžovanie núdzového stavu. Hlasovanie pre nedostatok poslancov z dôvodu karantén plénum už dvakrát odložilo.

Na snímke vpravo novozvolený predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini a podpredseda strany Richard Raši počas tlačovej konferencie na tému – Výsledky ustanovujúceho snemu strany Hlas-sociálna demokracia 28. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Mikas by mal zvážiť odchod z funkcie, hovorí Pellegrini

V nedeľu večer (27. 12.) vydal hlavný hygienik SR vyhlášku, ktorou umožnil poslancom NR SR, ministrom či prezidentke prísť do práce aj v prípade, že sú pozitívni na ochorenie Covid-19. Vyhlášku kritizujú opozičná strana Smer-SD, ĽSNS aj nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho.