Mimoparlamentné Progresívne Slovensko v stredu počas tlačovej konferencie uviedlo, že schválenie ďalšieho megalomanského nápadu Igora Matoviča je pre nich zlomovým bodom.

„Od tohto okamihu nebudeme podporovať zotrvávanie tejto vlády, ktorú de facto riadi Igor Matovič. Jeho štýl politiky vedie k rozvratu verejných financií, k zadlženiu na generácie dopredu, k likvidácii samospráv a k znásilňovaniu legislatívneho procesu ako aj Ústavy Slovenskej republiky," doplnil predseda PS Michal Šimečka.

Pokračoval, že jeden človek už viac nemôže vydierať celú krajinu.

„Dnes mu prešlo toto, ale nikto nevie, čo bude o mesiac alebo o pol roka" povedal, pričom dodal, že riziko je príliš veľké.

Zastáva názor, že každý ďalší deň „tohto cirkusu Igora Matoviča“ rehabilituje Roberta Fica a zvyšuje riziko jeho návratu.

„Táto vláda, riadená Igorom Matovičom, sa nemôže automaticky spoliehať na podporu a hlas Progresívneho Slovenska, ak bude na stole jeho odvolanie,“ uviedol ďalej Šimečka.

„Čudujem sa niektorým liberálnym kolegom a kamarátom v OĽaNO či bývalým kolegom v Za ľudí, že nemali problém zúčastniť sa na tejto hanebnej šaráde Igora Matoviča,“ doplnil kolegov Tomáš Valášek.

Bývalý predseda politického hnutia Progresívne Slovensko Michal Truban sa stotožňuje s názormi kolegov a dodáva, že aj napriek tomu, že sa Matovič tvári, že je lepší ako Fico, obaja sú rovnakí.

Podľa slov Michala Trubana totiž Fico aj Matovič ničia právny štát a nemajú problém hlasovať s fašistami.

„Myslím si, že Igor Matovič musí skončiť v tejto vláde. On je najväčšia škodná pre Slovensko a je to človek, ktorý brzdí to, aby sa naša krajina niekam posunula,“ dodal.

Ďalšie dôležité správy

Minister financií Igor Matovič
Neprehliadnite

Poslanci odklepli Matovičov protiinflačný balíček, pomohli aj kotlebovci a kuffovci