Namiesto mestských budov za oknami výhľad na šumiaci oceán, namiesto sivého kancelárskeho prostredia luxusný hotel s hojdacími kreslami, namiesto obedu v kantíne stály výber občerstvenia z darov prírody „kdekoľvek a kedykoľvek“, samozrejmosťou je tiež neustály prísun koktailov.

Okrem toho aj osobný asistent, denná výučba jogy či plavby po západe slnka. Niekoľko rezortov na Maldivách – zoskupení rajských ostrovov v Indickom oceáne – podniklo ambiciózne kroky, aby znovu naštartovali cestovný ruch uprostred globálnej pandémie koronavírusu.

Ponúkajú „pracovný balík“

Jedným z nich je aj Nautilus Maldivy, ktorý ponúka tzv. „pracovný balík“ na prilákanie tých, ktorí chcú pracovať na diaľku. Musia však naozaj dobre zarábať, pretože sedemdňový pobyt pre dvoch v domčeku pri pláži alebo na oceánskom móle stojí 23 250 dolárov.

Rajský home office
Zdroj: The Nautilus
Rajský home office

Hostia majú zaručené „neuveriteľné ústranie“,  aby sa cítili bezpečne v súčasnej atmosfére. Postarané je úplne o všetko v tom pravom zmysle pojmu all inclusive, ktorý v tomto prípade zahŕňa aj potreby vrcholového manažéra. To pokrýva vybavenie telefónom, bezdrôtovou tlačiarňou, faxom, skenerom, prenosným projektorom a čímkoľvek iným, čo sa od modernej kancelárie vyžaduje.

Zážitky šité na mieru

„Nautilus je váš luxusný bohémsky úkryt na Maldivách. Vysoko osobný a nesmierne súkromný luxusný rezort na Maldivách s 26 plážovými a oceánskymi domami, kde sú všetky zážitky šité pre vás na mieru,“ prihovára sa spoločnosť zákazníkom na svojom webe.

Na minimalizáciu fyzického kontaktu slúžia aj súkromné hydroplány. „Sú k dispozícii pre dolet vás a vašich blízkych priamo z letiska na ostrov, aby sa zabránilo zbytočnému kontaktu s kýmkoľvek,“ uvádza spoločnosť. Všetky záležitosti týkajúce sa povinností pri príchode, aj batožiny, ktorá je vydezinfikovaná, vybavuje personál, čo tiež minimalizuje kontakt s ostatnými cestujúcimi.

K dispozícii je aj testovacie stredisko

Každý z návštevníkov sa musí preukázať negatívnym testom na Covid-19. Aj na toto však luxusný rezort Nautilus Maldivy myslel a jeho hostia, ale aj miestna komunita môžu využívať testovacie zariadenie v špeciálnom zdravotníckom centre na ostrove Dharavandhoo zadarmo. Zariadenie je vzdialené len dvadsať minút plavby luxusnou jachtou z prístavu The Nautilus.

Tak čo? Viete si predstaviť, že by ste svojich pracovníkov, resp. kolegov riadili priamo z osobného ostrovného raja a robili napríklad aj strímovacie konferenčné hovory so scenériou oceánu v pozadí?