S. Volzovú označila za vinníčku kauzy Gamatex a poznamenala, že práve ona „priniesla do televízie podsvetie“. V prípade prípravy vraždy Volzovej je hlavný obžalovaný Pavol R.

V. Rusková pripomenula, že televíziu založili spoločne s exmanželom v roku 1993. Neskôr Volzovej ponúkli podiel, keďže mala styky a skúsenosti zo zahraničia. „Na jeseň v roku 1997 nám bolo z viacerých strán povedané, že sa chystá diskreditácia našej rodiny,“ vypovedala svedkyňa. O tom, že im niečo hrozí, im povedala aj Anna Nagyová, vtedajšia poradkyňa Vladimíra Mečiara. Dozvedeli sa aj, že na ich likvidáciu dostala objednávku niektorá z bratislavských skupín.

SR súdy ŠTS zmenky Markíza Pavol R Marian K BAX
Neprehliadnite

Volzová vypovedala o začiatkoch s Ruskom: nepúšťal ma k účtovníctvu

„Spolupracovali sme s Jánom Kováčikom. Bol našim rodinným priateľom,“ povedala s tým, že im odporučil stretnutie so skupinou Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici, ktorú dobre poznal. „Vedeli sme, že nám hrozí nebezpečenstvo a na stretnutie išiel môj exmanžel spoločne s Kováčikom,“ dodala. Okrem tohto stretnutia sa Pavol Rusko, ako povedala, už s M. Černákom nestretol. Raz s ním telefonoval po streľbe v hoteli Danube v roku 1997. Vtedy bol v Danube postrelený východoslovenský bos Róbert Holub a Pavol Rusko si u M. Černáka overoval, či streľba nesúvisí s ním.

Zvláštne je podľa V. Ruskovej, že M. Černák si až v roku 2017 spomenul na údajnú objednávku vraždy Volzovej zo strany Pavla Ruska „V roku 20O2 počas lyžovačky na Štrbskom plese stretol vtedajšieho premiéra Mikuláša Dzurindu. Ten po zrážke inicioval, aby bol Černák vzatý do väzby. Prečo Černák nevyužil vtedy informáciu o objednávke vraždy, keďže vtedy moj manžel bol koaličným partnerom?“ poznamenala V. Rusková.

Pripomenula, že Volzová bola dobrou priateľkou neskôr zavraždeného bosa skupiny sýkorovcov Petra Čongrádyho. „Pani Volzová nie je obeť, je vinníčkou celej kauzy Gamatex,“ vyhlásila V. Rusková s tým, že práve Volzová „priniesla do televízie podsvetie“.

V prípade prípravy vraždy Volzovej je hlavný obžalovaný Pavol Rusko a ďalší traja spoluobžalovaní - bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, Černák a jeho komplic Miloš Kaštan. Pavol Rusko, ktorý je stíhaný na slobode a monitorovaný elektronickým náramkom, sa na súd nedostavil. Ospravedlnil sa a dal súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti. Lališ požiadal o pojednávanie v jeho neprítomnosti. Na pojednávaní by mali vo štvrtok vypovedať okrem V. Ruskovej ďalší traja svedkovia.