Vyše tri milióny dolárov vyniesla dražba osobných vecí, ktoré patrili neslávne známemu americkému gangstrovi Al Caponemu. Aukcia sa konala v kalifornskom Sacramente, oznámila v utorok stanica BBC.

Na predaj bolo zhruba 174 predmetov vrátane fotografií, strelných zbraní, šperkov a vybavenia domácnosti. Dražba sa uskutočnila v súkromnom klube a prilákala takmer 1000 záujemcov.

Najpopulárnejšou položkou bola Caponeho obľúbená pištoľ, ktorá sa vydražila za 860-tisíc dolárov. Predpokladá sa, že ide o najvyššiu čiastku za strelnú zbraň z 20. storočia, aká sa kedy predala na aukcii, napísal denník Chicago Tribune.

Al Capone bol počas tzv. prohibície v 20. a 30. rokoch považovaný za „verejného nepriateľa číslo jeden“. Pre daňové úniky sa dostal do väzenia a niekoľko rokov strávil v Alcatraze.

Po jeho smrti v roku 1947 zostali dražené osobné veci vo vlastníctve jeho rodiny na takmer 75 rokov.

Diane Caponeová, jedna z Al Caponeho troch žijúcich vnučiek, ktorá býva v Kalifornii, uviedla, že dôvodom predaja týchto predmetov bolo starnutie sestier. Dodala, že faktorom bola aj zväčšujúca sa hrozba prírodných požiarov v danom štáte.

Na snímke primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo, vedúci oddelenia mestskej zelene Ivan Petro a splnomocnenec primátora pre zeleň a životné prostredie Andrej Kovarík počas tlačového brífingu k predstaveniu iniciatívy 10 000 stromov v Bratislave 7. septembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Dražba lukratívnych pozemkov Pavla Krúpu sa nateraz skončila bez výsledku