Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyzval na zrušenie sankcií voči Rusku, pričom uviedol, že negatívne ovplyvňujú rozvíjajúce sa trhy.

"Hovorím tu, v Caracase, že sankcie proti Rusku sa musia skončiť a ekonomická situácia vo svete, ktorá postihuje všetky národy na juhu, sa musí normalizovať," uviedol Maduro vo svojom prejave, o ktorom informovala agentúra TASS.

Ekonomická samovražda

Venezuelský prezident prirovnal reštriktívne opatrenia voči Rusku k bumerangu, ktorý zasiahol krajiny, ktoré sankcie uvalili, ale aj zvyšok sveta.

"Niektorí hovoria o postoji Európy a Spojených štátov ako o ekonomickej samovražde," poznamenal.

Hluché a slepé elity

"Elity Európy a Spojených štátov sú hluché a slepé, nechcú vidieť realitu pre svoju aroganciu, pocit nadradenosti a túžbu po pomste voči sa Rusku," povedal Maduro.

TASS pripomenul, že ruský prezident Vladimir Putin spustil 24. februára tzv. „špeciálnu vojenskú operáciu" na Ukrajine. Ruský líder tvrdil, že Moskva neplánuje okupovať ukrajinské územia, ale cieľom je „demilitarizácia a denacifikácia" krajiny.

Západ voči Putinovej agresii odpovedal rozsiahlymi sankciami proti Rusku.

Ďalšie dôležité správy

Na archívnej snímke zo 16. februára 2022 venezuelský prezident Nicolás Maduro odpovedá na otázky novinárov po podpísaní dohody s Ruskom v Prezidentskom paláci v Caracase. Maduro v pondelok 7. marca 2022 oznámil, že sa rozhodol obnoviť proces dialógu so všetkými účastníkmi politického procesu v krajine.
Neprehliadnite

Američania podporujú dialóg medzi Madurom a Guaidóm, zrušili niektoré sankcie proti Venezuele