V Maďarsku identifikovali laboratóriá doposiaľ tri mutácie nového druhu koronavírusu, oznámila v utorok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecília Müllerová na on-line tlačovej konferencii operačného štábu. Müllerová podľa spravodajského servera Ripost.hu spresnila, že okrem dávnejšie prítomného britského variantu vírusu SARS-CoV-2 identifikovali v Maďarsku aj českú mutáciu, ako aj jej ďalšiu mutáciu. Mutácie vírusu sú podľa jej slov nákazlivejšie než pôvodný vírus, preto je dôležité zachovávať aj naďalej opatrenia proti šíreniu nákazy.

V Košiciach pokračuje od 29.1. bezplatné skríningové testovanie obyvateľov antigénovými testami. Na snímke odberné miesto v základnej škole na rómskom sídlisku Luník IX v Košiciach 29. januára 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Britská mutácia nového koronavírusu sa potvrdila v 72 percentách vzoriek

Vedúci očkovacieho centra operačného štábu István György podotkol, že počtom vyše 457- tisíc zaočkovaných, z ktorých 206- tisíc má už podanú aj druhú dávku, je Maďarsko nad priemerom členských krajín Európskej únie. Podľa jeho názoru bolo dobrým rozhodnutím nakúpiť očkovacie látky z rôznych krajín. Dodal, že čínskou vakcínou zaočkujú ešte tento týždeň ďalších 275- tisíc ľudí. Spolu s ďalšími z piatich očkovacích látok, ktoré sú v Maďarsku k dispozícii, by tak mal počet zaočkovaných dosiahnuť tento týždeň už 800- tisíc. Doterajšou bilanciou pandémie nového koronavírusu v tejto krajine je 407 274 infikovaných a 14 450 obetí na životoch.