Maďarská vláda podpísala s Ruskou federáciou dohodu o nákupe väčšieho množstva vakcíny proti vírusu SARS-CoV-2. Oznámil to v piatok na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, ktorý v Moskve rokoval s ruským ministrom zdravotníctva Michailom Muraškom.

Podľa Szijjártóa sa dodávky uskutočnia v troch etapách. Detaily dohody a termín dodania spresní minister ešte v piatok.

KK30 Minsk - Na snímke zdravotná pracovníčka si pozerá dokumenty k ruskej vakcíne Sputnik V proti novému koronavírusu v Minsku 29. decembra 2020. Bielorusko začalo v utorok očkovaciu kampaň proti koronavírusu za použitia ruskej vakcíny Sputnik V, čím sa stalo vôbec prvou krajinou okrem Ruska, ktorá sa rozhodla svojich obyvateľov zaočkovať touto látkou, oficiálne nazvanou Gam-KOVID-Vak. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.FOTO TASR/AP
In this handout photo released by Belarus Health Ministry,
Neprehliadnite

Maďarský farmaceutický úrad udelil povolenie ruskej vakcíne Sputnik

Šéf diplomacie pripomenul, že tento týždeň maďarskí experti preverili ruské výrobné kapacity a Národný ústav farmácie a bezpečnosti potravín (OGYÉI) udelil v stredu v rámci národnej kompetencie dočasné povolenie na jej použitie v núdzovom stave. ,,Moskovské vedenie poskytlo túto vakcínu na preverenie Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) v záujme získania certifikátu," dodal maďarský minister.

,,Dnešný deň otvára nové perspektívy spolupráce medzi Maďarskom a Ruskom," povedal Muraško.