Maďarský parlament schválil v utorok odňatie poslaneckej imunity parlamentnému poslancovi a štátnemu tajomníkovi ministerstva spravodlivosti Pálovi Völnerovi, ktorý čelí podozreniam z korupcie, informovala komerčná televízia ATV na svojej webovej stránke.

Za zbavenie Völnera imunity hlasovalo 128 poslancov, nikto nebol proti a ani sa nezdržal hlasovania. Opoziční poslanci sa na hlasovaní nezúčastnili. Orgány činné v trestnom konaní ho tak môžu vypočúvať, píše stránka ATV.

Guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír bol vypovedať v prípade Mýtnik.
Neprehliadnite

Exministra financií a guvernéra Národnej banky Petra Kažimíra obvinili z podplácania

Bez imunity má šancu očistiť svoje meno

Vládnuca strana Fidesz 7. decembra avizovala, že jej poslanci zahlasujú za odňatie Völnerovej poslaneckej imunity, aby sa tak mohol pred justíciou očistiť.

Völner ku kauze vyhlásil, že nespáchal žiaden trestný čin a svoje úlohy na poste štátneho tajomníka a ministerského splnomocnenca zodpovedného za oblasť exekútorov plnil čestne a v súlade so zákonmi.

sud, zaloba
Neprehliadnite

Zatkli bývalú ministerku regionálneho rozvoja. Dôvodom sú podozrenia z podvodu pri eurofondoch

Prípad sa týka adepta na exekútora

Podľa medializovaných informácií sa prípad prevalil po tom, čo jeden z adeptov na exekútora napriek údajnému podplateniu predsedu Zboru maďarských súdnych exekútorov Györgya Schadla v konkurze neuspel.

Generálna prokuratúra minulý utorok uviedla, že v rámci vyšetrovania sa objavilo dôvodné podozrenie, že Völner dostával od Schadla pravidelne a dlhšiu dobu sumu vo výške dvoch až piatich miliónov forintov (od 5 488 do 13 720 eur) za vybavovanie konkrétnych prípadov. Predsedu BVK už vzali do vyšetrovacej väzby a zablokovali mu majetok.

Sektor cestovného ruchu čelí pred nadchádzajúcou treťou vlnou pandémie veľkej neistote. Súvisí to s nízkou zaočkovanosťou proti novému koronavírusu na Slovensku. Po piatkovom rokovaní s hoteliermi na Štrbskom Plese to povedal premiér Eduard Heger (OĽANO). Na snímke premiér počas tlačovej konferencie na Štrbskom plese v piatok 27. augusta 2021. FOTO TASR  - Miroslava Mlynárová
Neprehliadnite

Heger hovorí, že na Slovensku vrcholí zápas o právny štát, mafia a korupcia budú porazené