Maďarského prezidenta Jánosa Ádera zaočkovali v piatok v Budapešti proti novému druhu koronavírusu vakcínou čínskej spoločnosti Sinopharm. Informovala o tom verejnoprávna televízna stanica M1.

Áder pri tejto príležitosti pripomenul, že pred niekoľkými týždňami sa radil s odborníkmi i so svojím obvodným lekárom, ktorí mu namiesto čakania na vakcíny od firiem Pfizer/BioNTech či Moderna odporučili, aby sa v prípade možnosti radšej zaočkoval čo najskôr, a to aj ruskou, alebo čínskou očkovacou látkou.

WA 6 Belehrad - Zdravotník pózuje s vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od čínskej spoločnosti Sinopharm v Belehrade v utorok 19. januára 2021. Do Srbska doviezli v sobotu milión dávok vakcíny proti novému koronavírusu od čínskej spoločnosti Sinopharm. Srbsko sa tak stalo prvou európskou krajinou, do ktorej priviezli čínsku vakcínu určenú na masové očkovanie obyvateľstva. Po vakcíne od spoločnosti Pfizer-BioNTech a ruskej očkovacej látke Sputnik V je vakcína od firmy Sinopharm už treťou, ktorou sa
Neprehliadnite

Maďarsko sa chystá očkovať čínskou vakcínou ako prvá krajina v EÚ

Áderovi podali vakcínu v obvodnej ambulancii v II. budapeštianskom obvode. Prezident nemal po jej podaní nijaké nežiaduce účinky.

Dôverujme lekárom, dôverujme nášmu zdravotnému systému," povedal najvyšší ústavný činiteľ, ktorý vyzval občanov Maďarska, aby sa čo najskôr zaregistrovali na očkovanie a nechali sa zaočkovať ktoroukoľvek vakcínou schválenou maďarskými úradmi a odborníkmi.

Proti ochoreniu Covid-19 zaočkovali v Maďarsku doteraz 521 283 osôb, z ktorých 240 622 dostalo už aj druhú dávku vakcíny. Celkový počet nakazených od začiatku koronavírusovej pandémie dosiahol v tejto krajine 419 182, počet obetí je 14 795.