Biely dom odmieta obavy týkajúce sa veku amerického prezidenta Joe Bidena, pričom naznačuje, že otázky o tom, či by sa mal pokúsiť zastávať funkciu až do 86, by ani nemali byť položené. Vyjadrenie prišlo v čase, keď u demokratov rastú obavy, pokiaľ ide o odhodlanie tohto 79-ročného prezidenta v roku 2024 znovu kandidovať za prezidenta. Informuje o tom portál The Telegraph.

Biden je už teraz najstaršou osobou, ktorá kedy vykonávala funkciu prezidenta Spojených štátov, pričom na konci svojho druhého volebného obdobia by mal 86 rokov.

Bude na to mať?

Na otázku, či má Biden „energiu, fyzickú a psychickú“ na to, aby kandidoval po druhý raz, odpovedala Karine Jean-Pierrová, tlačová tajomníčka Bieleho domu, že nejde o otázku, ktorú by sme sa vôbec mali pýtať. Jean-Pierrová, ktorá má 47 rokov, dodala, že ona sama s ním nestíha držať krok.

Ako nehodnoverný a klamlivý označila nedávny článok novín New York Times, v ktorom tucet frustrovaných demokratických politikov a činiteľov vyjadrilo pochybnosti, pokiaľ ide o Bidenovu schopnosť viesť stranu do ďalších volieb.

Nespokojní demokrati sa odkázali na Bidenovu slabú popularitu v prieskumoch, ktorá je v súčasnosti na úrovni 39 percent. Takisto spochybnili skutočnosť, či má Biden dostatočnú výdrž na to, aby sa postavil svojmu predchodcovi Donaldovi Trumpovi, ak ho republikáni znova nominujú ako svojho kandidáta do volieb.

Ďalšie dôležité správy

Americký prezident Joe Biden
Neprehliadnite

Ukážme občanom neuveriteľnú moc demokracie, vyhlásil Biden na summite amerických štátov