Uviedol to na sociálnej sieti a zároveň zdôraznil, že tak ako doposiaľ, nikdy sa pri výkone svojej pôsobnosti nedá ovplyvniť nikým a ničím.

„Pri vykonávaní pôsobnosti a zákonných oprávnení generálneho prokurátora som vždy a v každej veci postupoval a rozhodoval samostatne, v súlade so sľubom, ktorý som zložil pri vymenovaní do funkcie generálneho prokurátora," uviedol Žilinka. Tvrdí, že nikdy by nedopustil žiadne pokusy o ovplyvňovanie výkonu svojich ústavných a zákonných kompetencií zo strany kohokoľvek, a to ani zo strany najvyšších ústavných činiteľov.

„Zdôrazňujem, že tak ako doposiaľ, nikdy sa pri výkone mojej pôsobnosti nedám ovplyvniť nikým a ničím a už vôbec nie záujmami politických strán, či tlaku verejnej mienky alebo médií," povedal. Ako dodal, aj naďalej bude pre neho jediným imperatívom zákon.

Strana Smer  v sobotu v reakcii na obvineného exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorého vzali do väzby uviedla, že „štátna mafia vedená Čaputovou, Hegerom, Lipšicom a Matovičom, ktorá zneužila vyšetrovateľov NAKA, dovydierala generálneho prokurátora a sudcov Špecializovaného trestného súdu, sa rozhodla všetkých oponentov pozatvárať".

Ďalšie dôležité správy

TLAČOVÁ KONFERENCIA - SMER SD
Neprehliadnite

Fico rozposlal hlavám európskych krajín list, v ktorom informuje, „čo sa na Slovensku deje“